Rok založení klubu: 1913

Kontaktní telefon: 724 248 926

Kontaktní e-mail: fkmnisekpodbrdy@seznam.cz

Internetové stránky: www.fkmnisek.cz

Klubové barvy: bílá, modrá, červená

Klubová hymna: Mníšek, ólé (Ke stažení)

Historie klubu

Kopaná zakotvila také v malebném městečku Mníšek pod Brdy. V kraji poměrně chudém, obývaném dělníky a malozemědělci, tehdy odproštěného od továren a prachu. Život zde však byl tvrdý jako všude jinde v Rakousku-Uhersku. Za prací se chodilo pěšky i do vzdálených míst v okolí. Byl to tvrdý kurz života a přesto se našli nadšenci pro novou oblíbenou hru. A proto se roku 1913 konala zakládající schůze klubu kopané v hostinci Česká koruna.

Prvním předsedou byl zvolen Václav Mestek. Roku 1965 dostává tělovýchovná jednota nový název – TJ KOVOHUTĚ Mníšek pod Brdy. Změny podmínek nutí oddíl kopané využívat pouze vlastních odchovanců a to je důsledkem, že mužstvo roku 1972 sestupuje do I.B třídy. V roce 1979 se přistoupilo k vybudování nové hrací plochy. Budování trvalo až do roku 1982, ale všichni příznivci kopané se konečně dočkali travnaté plochy. Po celou dobu výstavby se všechna utkání hrála mimo naše město. Po dokončení travnaté plochy se začalo s budováním náhradní hrací plochy se škvárovým povrchem. A tak se klub v té době mohl pochlubit dvěma hřišti. V letech 1986-1987 se v tomto krásném sportovním areálu podařilo pro mníšeckou kopanou vybojovat krajskou I.B třídu.
Autor: Lukáš Kindel

Hřiště

Momentálně FK Mníšek pod Brdy disponuje jedním travnatým hracím hřištěm a dvěma osvětlenými tréninkovými hřišti s umělým povrchem čtvrté generace.

Modernizací prošla také naše tribuna, která byla rozšířena o místa na sezení na lavičkách, ze kterých je dobrý výhled přímo na hrací plochu.